<<   zobacz wszystkie warsztaty

Dzieciak-inżynier, czyli wstęp do fizyki i astronomii z grą Kerbal Edu (8-10 lat)

Kerbal Edu Space Program jest nową na rynku grą komputerową, nagrodzoną w wielu międzynarodowych konkursach za jej walory edukacyjne. Jakie? Uczy ona rozwiązywać problemy techniczne, projektowania, fizyki, astronomii, a dzięki trybowi multiplayer kształtuje także umiejętność pracy w zespole. 

Ale o co chodzi? Gra polega na przeprowadzeniu misji kosmicznej – od zbudowania rakiety kosmicznej, ze wszystkimi najważniejszymi podzespołami, zaplanowaniu i przeprowadzeniu lotu po podbój kosmosu. Towarzyszyć nam będą urocze, choć wyjątkowo nieporadne zielone stworki, Kerbale. Gra jest wyjątkowo popularna w USA, ze względu na odniesienia do rozwiązywania praktycznych, życiowych problemów (ach ten amerykański pragmatyzm!). My także zakładamy, że nauka rozwiązywania problemów fizycznych i technicznych metodą prób i błędów jest najbardziej efektywna. „Twoja rakieta nie leci wystarczająco wysoko? Hm, dodajmy dodatkowy silnik sterujący i może jeszcze trochę paliwa. A teraz rakieta jest zbyt ciężka? Hm, pomyślmy, jak ją odciążyć…”.  Naszym zdaniem kształtowanie takiego sposobu myślenia jest cenne i potrzebne – nie tylko w USA i nie tylko wśród naukowców z NASA.

kerbaledu_ok

Zapewniamy cały potrzebny sprzęt oraz licencje do gry. Liczba uczestników nie przekroczy 12 osób. Do udziału zdecydowanie zapraszamy dzieci, które nigdy nie miały kontaktu z Kerbalem – spodziewamy się, że większość grupy nie będzie znała tej gry. Naszym zdaniem to super, bo będziemy mogli wspólnie uczyć się w nią grać :) Warsztat składa się z 2 spotkań po 120 minut.

Miejsce: Laboratorium EE, Al. 3 Maja 2/49
Cena (4 godziny zegarowe): 159 zł
Terminy:
Grupa 1
23.04, godz. 11.00 – 13.00
24.04, godz. 11.00 – 13.00

 

Grupa 2.
07.05, godz. 15.00 – 17.00
14.05, godz. 15.00 – 17.00

 

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska