<<   zobacz wszystkie warsztaty

Galeria Północna | Edukacja z Minecraftem – wstęp do programowania | 2 grupy (6-9 lat)

Jeśli Twoje dziecko jest fanem/fanką Minecrafta, a Ty masz poczucie, że nie rozumiesz tego kwadratowego świata – poznaj ofertę naszych zajęć!
Zapraszamy na cotygodniowe spotkania, podczas których odkryjemy przed Twoim dzieckiem cały edukacyjny potencjał Minecrafta i jednocześnie fantastycznie się bawiąc.
Jak wyglądają nasze zajęcia?
- Podczas każdego spotkania wprowadzane są elementy z różnych dziedzin nauki i tzw. „wiedzy szkolnej”. W programie m. in.: wspólna marsjańska wyprawa, podczas której zastanowimy się co to jest grawitacja i dlaczego człowiek nie mieszka na innych planetach; symulacja ruchu samochodowego, nauka znaków drogowych i zdobywanie Minecraftowego prawa jazdy; elementy języka angielskiego.
- Na większości zajęć (w zależności od programu) wprowadzane są elementy kodowania graficznego i myślenia algorytmicznego. Przygotowują one Młodych Hakerów do przygody z „prawdziwym” kodowaniem tekstowym.
- Uczymy świadomego i krytycznego korzystania z gier i internetu. Poznajemy netykietę w praktyce, uczymy się pracy zespołowej, rozmawiamy o youtuberach i… weryfikujemy, czy zasługują oni na miano idoli. Zależy nam, by nasze zajęcia wychowały świadomych użytkowników cyfrowych narzędzi.

DSCF7636_v2

Warsztat będzie moderowany przez doświadczonego trenera specjalizującego się w edukacji przez zabawę w Minecraft – będzie on wtajemniczał uczestników w scenariusz gry. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba uczestników warsztatów nie przekroczy ośmiu osób.

Trener: Konrad Wieczorek
Grupa wiekowa: 6-9 lat
Semestr: zimowy 2019/2020
Termin: środy, godz. 17.30-19.00 i 19.00-20.30
Cena: informacja w klubie Fikołki w Galerii Północnej
Spotykamy się w Fikołkach w Galerii Północnej: ul. Światowida 17, Warszawa
Zapisy bezpośrednio w Fikołkach:
tel: 500 200 200
email: galeriapolnocna@fikolki.pl

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska