<<   zobacz wszystkie warsztaty

Gram i koduję, czyli wstęp do programowania z Minecraftem (10-12 lat)

Dla nas Minecraft jest nie tylko grą, a bezmiarem przeróżnych edukacyjnych możliwości. Tym razem sięgamy po modyfikację tej gry, dzięki której Młodzi Hakerzy – w lubianym przez siebie środowisku gry komputerowej – postawią pierwsze kroki w kodowaniu.

Warsztat łączy elementy zabawy ze wstępem do programowania. Gracze będą pisać w specjalnej modyfikacji Minecrafta krótkie programy w graficznym języku programowania, które również na bieżąco będzie można testować w środowisku gry. Jeśli chcesz zarazić swojego Młodego Hakera/Młodą Hakerkę bakcylem kodowania, a nie masz pomysłu, jak wyciągnąć go/ją z Minecrafta – ten warsztat jest dokładnie dla Was! 

Ach, no i najważniejsze! Oprócz kodowania będzie również mnóstwo fantastycznej zabawy i wrażeń!

DSCF0360

Zapewniamy cały potrzebny sprzęt oraz licencje do gry. Liczba uczestników nie przekroczy 8 osób. Warsztat jest skierowany przede wszystkim do dzieci grających już w Minecrafta, jednak w razie potrzeby chętnie spotkamy się z początkującym graczem 20 minut przed warsztatem i zrobimy krótkie wprowadzenie. Warsztat składa się z 2 spotkań po 90 minut (razem 4 godziny lekcyjne).

Miejsce: Księgarnio-Kawiarnia Radio i Telewizja, ul. Andersa 29, Warszawa
Trener: Michał Chrapiński
Cena (4 godziny lekcyjne): 159 zł
Aktualnie nie prowadzimy tego kursu

 

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska