<<   zobacz wszystkie warsztaty

Ja, robot i mama/tata. Warsztaty rodzinne z Arduino (7-10 lat)

Czy Wy też pamiętacie z dzieciństwa robienie karmnika dla ptaków z tatą/wujkiem/dziadkiem/mamą…? Nic tak nie zbliża, jak wspólnie realizowany projekt, wspólna praca i nauka. Przyglądając się i rozmawiając z fantastycznymi Rodzicami naszych Młodych Hakerów, postanowiliśmy wypróbować nową formułę warsztatów, na które zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. Będziemy się uczyć nowych umiejętności – dotyczy to także rodziców, których postaramy się wkręcić w programowanie. A tym już wkręconym podrzucimy kilka pomysłów, jak przekazać technologicznego bakcyla swoim latoroślom ;)

Podczas warsztatu każda para rodzic+dziecko będzie pracowała nad złożeniem i zaprogramowaniem modelu robota sterowanego przy pomocy komputera. Oprócz ściśle technicznej wiedzy podczas warsztatu będziemy rozwijać umiejętność logicznego myślenia i kreatywność.

arduino 2

W warsztacie wykorzystamy projekt robota Lo Fi Robot, który został zrealizowany w Fab Lab Trójmiasto (www.lofirobot.com). Uczestnicy będą pracować na materiałach Organizatorów – zestawach elektronicznych (Arduino), komputerach i sklejkowych modelach. Istnieje możliwość odkupienia modelu i elementów elektronicznych… do dalszych hakerskich eksperymentów!

Trener: Krzysztof Goliński
Grupa wiekowa: 7-10 lat i dorośli w wieku dowolnym
Cena (4 godziny zegarowe): 219 zł
Aktualnie nie prowadzimy zapisów

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska