<<   zobacz wszystkie warsztaty

Jak działa miasto? Rodzinne warsztaty z elektroniki (6-9 lat)

Co kryje się w sygnalizacji świetlnej? Jak działa wielka elektrownia albo całkiem zwyczajny dzwonek do drzwi? A przede wszystkim – ile elektroniki skrywa miasto? Nasz warsztat przyniesie odpowiedzi na te pytania! Jest on skierowany do dzieci i rodziców lub opiekunów – w parach będziemy pracować nad elektronicznymi eksperymentami i (jak mawiają nasi podopieczni) “bawić się prądem”!

Wspólnie przeprowadzimy kilkanaście doświadczeń, posługując się przystępnymi zestawami edukacyjnymi zaprojektowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych. Będziemy budować elektroniczne modele, w których wykorzystamy czujniki wody lub światła, silniki, brzęczyki. Ponadto każdy z Uczestników własnoręcznie zaprojektuje model (rakietę, robota, motyla…), w którym zostanie wykorzystany najprostszy układ elektryczny. Natomiast na ostatnich zajęciach przygotujemy wielką makietę miasta, w którą wprojektujemy różne elektroniczne elementy, np. sygnalizację świetlną, zwodzony most, mechanizm wyłączający miejskie latarnie…

DSC_6247

Wszystkie eksperymenty będą w 100% bezpieczne. W zajęciach weźmie udział maksymalnie 10 par rodzic+dziecko. Warsztat składa się z 3 spotkań po 90 minut.

Trener: Mateusz Kaliszewski
Grupa wiekowa: 6-9 lat
Cena (6 godzin lekcyjnych): 219 zł
aktualnie nie prowadzimy zapisów

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska