<<   zobacz wszystkie warsztaty

Legionowo | Kodowanie i zabawa – Python i StarCtraft2 (10-13 lat)

Wyjątkowe zajęcia, które łączą w sobie programowanie tekstowe w popularnym języku Python oraz ulubione przez programistów gry strategiczno-ekonomiczne.
W tym roku szkolnym oprócz podstawowego Pythona w najnowszej wersji, będziemy korzystać z PyCharm oraz CodeCombat, co ułatwi i umili naukę kodowania.

Każdą lekcję zaczynamy od partyjki w StarCraft2, który jest najbardziej skomplikowaną grą eSportową. Rozgrywka polega na osiągnięciu przewagi ekonomicznej nad przeciwnikiem oraz zastosowaniu strategii, która pozwoli go pokonać. Rozgrywka trwa od 10 do 30 minut i ma za zadanie pobudzić uczniów do szybkiego myślenia, zarazić pasją do gier strategiczno-ekonomicznych oraz… rozruszać szare komórki! Resztę lekcji przeznaczamy na kodowanie w języku Python, ale uczymy się też innych narzędzi których znajomość może być przydatna przy tworzeniu gier i aplikacji. Pokazujemy, jak skutecznie i szybko korzystać z przeglądarek internetowych oraz wydajnie obsługiwać komputer.

python-wawer

Dbamy, aby pierwsze kroki w programowaniu były przyjemnym i ciekawym doświadczeniem, które zachęci Młodych Hakerów do rozwijania ich pasji. Podsumowując, zapraszamy na zajęcia, na których panuje wspaniała atmosfera i uczymy przez dobrą zabawę. Wszystkie narzędzia i aplikacje z których korzystamy są darmowe, dlatego wedle uznania, uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności w domu. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba uczestników warsztatów nie przekroczy ośmiu osób.

Trener: Michał Chrapiński
Grupa wiekowa: 10-13 lat
Semestr: zimowy 2019/2020
Termin: środy, godz. 18.30-20.00
Cena (karnet miesięczny): informacja w Akademii Dzieciaków
Spotykamy się w Akademii Dzieciaków: ul. Sobieskiego 6D, Legionowo
Zapisy bezpośrednio w Akademii Dzieciaków:
tel. +48 575 693 316
email: biuro@akademiadzieciakow.pl

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska