<<   zobacz wszystkie warsztaty

Minecraft i dobre wychowanie. Warsztat dla dzieci i rodziców (7-9 i 9-11 lat)

Czy gra komputerowa może wychowywać? Cóż, pytanie retoryczne… Czy tego chcemy, czy nie chcemy, gry mają wpływ na rozwój i budowanie relacji społecznych u naszych dzieci. Cały numer polega na tym, żeby zaprząc gry komputerowe do budowania takich postaw i wartości, jakie chcemy kształtować w naszych dzieciach – szacunku, otwartości, koleżeństwa, umiejętności współpracy.

Tym razem chcemy zaprosić Młodych Hakerów i ich Rodziców na dwuczęściowy warsztat. Pierwszego dnia (sobota) spotykamy się w podgrupach. Dzieciom proponujemy moderowany i edukacyjny warsztat z Minecraftem, gdzie uczymy się pozytywnej motywacji i współpracy. Stworzymy też przestrzeń do rozmowy w hakerskim gronie o tym, co lubimy w Minecrafcie, a co nam się nie podoba; z kim lubimy grać, a z kim niekoniecznie; co można zyskać dużo grając na komputerze, a co można stracić. Równolegle do warsztatu dla dzieci, zaprosimy Rodziców na spotkanie z jednym z naszych trenerów, pedagogiem i informatykiem, ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa dziecka w internecie. Podpowiemy, jak z rodzica „wyłącz ten komputer!” stać się rodzicem-towarzyszem w cyfrowym świecie. Oraz – jak rozmawiać z dzieckiem na temat zagrożeń, z którymi internet i świat cyfrowy również się wiążą.

Drugi dzień warsztatu (niedziela) będzie czasem już wyłącznie dla dzieci, a Rodziców wysyłamy na kawę i zakupy ;)

minecraft

Zapewniamy cały potrzebny sprzęt dla graczy oraz licencje do gry. Liczba uczestników warsztatu nie przekroczy 10 par rodzic-dziecko. Warsztat jest skierowany przede wszystkim do dzieci grających już w Minecrafta, jednak w razie potrzeby chętnie spotkamy się z początkującym graczem 20 minut przed warsztatem i zrobimy krótkie wprowadzenie. Warsztat składa się z 2 spotkań po 120 minut.

Trenerzy: Michał Chrapiński i Marcin Piotrowicz
Miejsce: Laboratorium EE, Al. 3 Maja 2/49
Cena (4 godziny zegarowe): 199 zł
Grupa 1. – zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat:
12.03., godz. 11.00 – 13.00
13.03., godz. 11.00 – 13.00

 

Grupa 2. –  zapraszamy dzieci w wieku 9-11 lat:
12.03., godz. 13.30 – 15.30
13.03., godz. 13.30 – 15.30

 

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska