Misja

Akademia Młodego Hakera powstała jako wyraz niezgody na tysiące godzin spędzanych przez nastolatki w towarzystwie Playstation i Angry Birds. Mówimy STOP! biernemu użytkowaniu komputerów. Nastał czas Hakerów!

Kim jest Haker – słuchacz Akademii? Jest aktywnym użytkownikiem technologii, który stawia pytania: „jak to działa?”, „dlaczego tak to jest wymyślone?”, „jak dostosować to do moich potrzeb?”. Podejmuje wyzwanie samodzielnego tworzenia gier, programów komputerowych, robotów. Rozkłada otaczającą go rzeczywistość na czynniki pierwsze i ją hakuje!

Ale co to oznacza dla Twojego Dziecka? W Akademii Młodego Hakera wierzymy, że biegłość w posługiwaniu się nowymi technologiami jest kluczową kompetencją w życiu zawodowym i społecznym przyszłych pokoleń. Naszym celem jest uruchamianie pokładów kreatywności drzemiących w Twoim Dziecku, ale także uczenie myślenia projektowego, umiejętności pracy w grupie i konsekwencji w działaniu.

Zajęcia

1 3-częściowe cykle

Zajęcia w Akademii Młodego Hakera składają się z 3-częściowych cykli, podczas których realizujemy konkretny projekt, np. hakujemy stare zabawki elektroniczne i elektro-śmieci  lub programujemy grę.

2Wiele warsztatów w jednym semestrze

Dzięki 3-częściowym cyklom warsztatowym słuchacze Akademii mogą dostosowywać wybór zajęć  do zainteresowań i aktualnego grafiku.

3Sprzęt i materiały

Zapewniamy sprzęt potrzebny do realizacji warsztatów –  komputery, mikrofony, kontrolery itd.

4Grupy do 12 osób

Liczba osób w grupie nie przekroczy 12 osób, z którymi pracować będzie trener i co najmniej jeden pomocnik trenera. Zawsze dbamy o to, by wszyscy słuchacze w równym stopniu uczestniczyli w zajęciach.

5Przedziały wiekowe

Określamy wąskie przedziały wiekowe (np. 10-12 lat), aby uniknąć dużych rozbieżności w umiejętnościach wynikających z wieku słuchaczy.

6Komfort i atmosfera

Naszym priorytetem jest stworzenie przyjaznej, komfortowej i twórczej atmosfery. Wspieramy słuchaczy w rozwijaniu własnych pomysłów – podpowiadamy, inspirujemy, ale nigdy nie krytykujemy.

Zespół

o nas_marcin piotrowicz3Marcin Piotrowicz – na co dzień nauczyciel informatyki, etyki i wychowawca w niepublicznej szkole realizującej International Baccalaureate Middle Years Programme  oraz Primary Years Programme.  W 2006 r. ukończył filozofię z teologią na Papieskim Wydziale Teologicznym, a w 2008 r. informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Ma w życiu dwie pasje: nauczanie i uczenie się. W pracy z uczniami stara się wzbudzić ciekawość, otwartość i  zachęcić do stawiania pytań. W 2012 r. ukończył podyplomowe studia z zarządzania oświatą i popołudniami zajmuje się ochroną danych osobowych i prawem oświatowym.  A kiedy wychodzi z domu, w kieszeni płaszcza zawsze trzyma jakąś ciekawą książkę…

 

o nas_cybulskiKrzysztof Cybulski – kompozytor i twórca muzyki elektroakustycznej, gitarzysta basowy, artysta nowomediowy, twórca interaktywnych obiektów i instalacji. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtwórca artystycznej grupy nowomediowej panGenerator. Doświadczony trener warsztatów artystyczno-technologicznych, prowadził zajęcia m.in. podczas realizowanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny cyklu warsztatów „Muzobus” oraz Medialabu 2013 w Opolu. Prywatnie tata 2,5-rocznej Igi.

 

o nas_karcz
Wojtek Karcz –  Wojtek studiował inżynierię materiałową na Politechnice Warszawskiej. Od sześciu lat stale współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. W ramach UD prowadził zajęcia z nanotechnologii, design thinking, elektroniki i majsterkowania. W latach 2010-2012 pracował jako animator w Centrum Nauki Kopernik, a potem stale współpracował z Centrum przy różnego rodzaju projektach. Prowadził również warsztaty dla uczniów oraz nauczycieli w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Wojtek jest wielkim fanem technologii takich jak Arduino, RaspberryPi, Scratch, Makey Makey, littleBits.

 

o nas_krzysiek golińskiKrzysztof Goliński – absolwent informatyki (Multimedia i Sztuczna Inteligencja) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Sztuka Mediów – dyplom z wyróżnieniem). Artysta multimedialny specjalizujący się w tworzeniu obrazów algorytmicznych, instalacji interaktywnych i obiektów generatywnych. Swoje prace często opiera na matematycznych relacjach miedzy kształtami i kolorami. Prowadził zajęcia z projektowania scenerii wirtualnej i warszaty komputerowe na Wydziale Scenografii warszawskiej ASP, a aktualnie prowadzi zajęcia z Creative Coding, Physical Computing i Interactive Installations na School of Form w Poznaniu. www.golinski.org

 

o nas_mateuszMateusz Kaliszewski – student na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, specjalność fizyka komputerowa. Niebawem pełnoprawny inżynier. Współtwórca projektu Prototypowanie Marzeń, gdzie z ogromnym zaangażowaniem dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach warsztatów z zakresu metodologii design thinking. Współpracował z m. in.: Innovatika, Business Link Warszawa, Centrum Nauki Kopernik. W swojej działalności łączy umiejętności i podejście techniczne/inżynierskie z metodami kreatywnymi i design’em. Uwielbia pracę zespołową, propagator idei szybkiego prototypowania.

 

o nas_joanna szczepanskaJoanna Szczepańska - studentka technik multimedialnych na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, tuż przed obroną pracy inżynierskiej. Nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat technik multimedialnych oraz poszukuje niestandardowych możliwości jej wykorzystania. Uczestniczka warsztatów Medialab 2013 w Opolu. W ramach relaksu oddaje się czytaniu książek oraz szyciu na maszynie.

 

 

o nas_karolina czerwinskaKarolina Czerwińska – managerka i animatorka kultury. Pomysłodawczyni Akademii Młodego Hakera, wielbicielka uczenia dzieci i uczenia się od dzieci. Mama 2,5-rocznej Igi.

 

 

Przyjaciele

Laboratorium EE – Akademia Młodego Hakera jest goszczona przez Laboratorium EE – firmę, w której pracują Starsi Hakerzy projektują różne usługi internetowe, często związane z kulturą, sztuką i życiem społecznym. Przestrzeń Laboratorium EE zobaczysz tutaj.

panGenerator –  Interdyscypliarna grupa nowo mediowa i designerska, ekplorująca nowe możliwości interakcji i ekspresji.

Kasia Iwańska i Magda Bocheńska – Twórcza kooperatywa projektująca i kodująca strony internetowe. Zajmują się również identyfikacjami wizualnymi, materiałami promocyjnymi, pomagają w stworzeniu spójnej i przyjaznej dla użytkownika koncepcji serwisu oraz całej komunikacji wizualnej.

Manufaktura Rozwoju Life & Career Coach | Marta Iwanowska-Polkowska; pod jej opiekuńczymi skrzydłami wykluła się myśl o Akademii Młodego Hakera. 

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska