<<   zobacz wszystkie warsztaty

Wawer | Edukacja z Minecraftem – podstawy kodowania (9-12 lat)

Nauka podstaw programowania w najprzyjemniejszy i przyjazny sposób – zwłaszcza dla młodych fanów Minecrafta. Jeśli chcesz przekuć czas spędzony przez Twojego Młodego Hakera w Minecrafcie na coś pożytecznego – poznaj ofertę naszych zajęć! Na czym one polegają?
- Uczestnicy przy użyciu robota programistycznego wykonują zadania w świecie Minecrafta, rozwijając umiejętność kodowania graficznego. Uczniowie przyswajają podstawowe komendy, pojęcia i wiedzę na temat kodowania, a także rozwiązują zagadki logiczne, łamigłówki i uczestniczą w różnych konkurencjach programistycznych.
- Każde zajęcia osnute są wokół tematu związanego z tzw. „wiedzą szkolną”. Wprowadzamy do Minecrafta elementy geografii, historii, matematyki…
- Uczymy świadomego i krytycznego korzystania z gier i internetu. Poznajemy netykietę w praktyce, uczymy się pracy zespołowej, rozmawiamy o youtuberach i… weryfikujemy, czy zasługują oni na miano idoli. Zależy nam, by nasze zajęcia wychowały świadomych użytkowników cyfrowych narzędzi.

DSCF7636

Warsztat będzie moderowany przez doświadczonego trenera specjalizującego się w edukacji przez zabawę w Minecraft – będzie on wtajemniczał uczestników w scenariusz gry. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony zestaw laptop z myszką. Liczba uczestników warsztatów nie przekroczy ośmiu osób.

Trener: Michał Chrapiński
Grupa wiekowa: 9-12 lat
Semestr: zimowy 2019/2020
Termin: piątki, godz. 17.30-19.00
Cena (karnet miesięczny): informacja w Klubie W Trakcie
Spotykamy się w Klubie W Trakcie: ul. Sobieskiego 6D, Legionowo
Zapisy bezpośrednio w Klubie W Trakcie:
tel. +48 505 847 424
email: recepcja@klubwtrakcie.pl
formularz

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska