<<   zobacz wszystkie warsztaty

Wilanów | Edukacja z Minecraftem – wstęp do programowania | 2 grupy (6-9 lat)

Jeśli Twoje dziecko jest fanem/fanką Minecrafta, a Ty masz poczucie, że nie rozumiesz tego kwadratowego świata – poznaj ofertę naszych zajęć!
Zapraszamy na cotygodniowe spotkania, podczas których odkryjemy przed Twoim dzieckiem cały edukacyjny potencjał Minecrafta i jednocześnie fantastycznie się bawiąc.

Jak wyglądają nasze zajęcia?
-  Podczas każdego spotkania wprowadzane są elementy z różnych dziedzin nauki i tzw. „wiedzy szkolnej”. W programie m. in.: wspólna marsjańska wyprawa, podczas której zastanowimy się co to jest grawitacja i dlaczego człowiek nie mieszka na innych planetach; symulacja ruchu samochodowego, nauka znaków drogowych i zdobywanie Minecraftowego prawa jazdy; elementy języka angielskiego.
-  Na większości zajęć (w zależności od programu) wprowadzane są elementy kodowania graficznego i myślenia algorytmicznego. Przygotowują one Młodych Hakerów do przygody z „prawdziwym” kodowaniem tekstowym.
-  Uczymy świadomego i krytycznego korzystania z gier i internetu. Poznajemy netykietę w praktyce, uczymy się pracy zespołowej, rozmawiamy o youtuberach i… weryfikujemy, czy zasługują oni na miano idoli. Zależy nam, by nasze zajęcia wychowały świadomych użytkowników cyfrowych narzędzi.

DSCF0395

Warsztat będzie moderowany przez doświadczonego trenera specjalizującego się w edukacji przez zabawę w Minecraft – będzie on wtajemniczał uczestników w scenariusz gry. Zapewniamy niezbędny sprzęt (komputery z myszami) i oprogramowanie. Liczba uczestników warsztatów nie przekroczy ośmiu osób. Szczegółowy rozkład zajęć w Księgarni Badet – zapraszamy!

Trener: Michał Chrapiński
Grupa wiekowa: 6-9 lat
Semestr: zimowy 2019/2020
Terminy (do wyboru spośród 2 grup):
poniedziałki, godz. 17.00-18.30
wtorki, godz. 17.00-18.30
Cena (karnet miesięczny): 60 zł/zajęcia (karnet miesięczny)
Spotykamy się w Księgarni Badet: ul. St. Lentza 35a, Warszawa
Zapisy bezpośrednio w Księgarni Badet
tel. 22 499-37-17, 22 258-46-47
email: ksiegarnia@badet.pl

Treści i materiały na tej stronie www objęte są licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-NC-SA 3.0 PL)

kontakt: info@mlodyhaker.pl, +48 697 222 323                                                                         projekt graficzny: Kasia Iwańska, kodowanie: Magda Bocheńska