mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

laptop do nauki zdalnej
Multimedia

Jak wybrać laptop do nauki zdalnej?

Zmiana dotychczasowego sposobu nauczania spowodowana pandemią koronawirusa wprowadziła niemałe zamieszanie, nie tylko w świadomości uczniów, ale także w budżecie rodziców.

Jeśli dziecko do tej pory nie posiadało własnego laptopa do nauki, sytuacja epidemiologiczna zmusiła rodziców do jego zakupu. Laptop do nauki zdalnej to obecnie absolutna podstawa, bez której dzieci nie zrealizują szkolnego programu nauczania. Jak zatem wybrać odpowiedni laptop do nauki zdalnej dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Laptop do nauki zdalnej dla ucznia

Czynne uczestnictwo w zdalnym nauczaniu nie jest możliwe bez odpowiedniego laptopa. Wszyscy rodzice są zobowiązani do zorganizowania swoim dzieciom odpowiedniego sprzętu, który umożliwi im realizację podstawy programowej. Oczywiście rodzice, dla których zakup laptopa dla dziecka jest zbyt dużym obciążeniem finansowym, mogą ubiegać się o pomoc ze strony państwa.

Laptop do nauki zdalnej powinien być sprzętem całkowicie sprawnym i działającym bez zarzutu. Możliwość połączenia z Internetem to absolutna podstawa. Oprócz tego laptop do nauki zdalnej dla dziecka powinien mieć duży ekran i wygodną klawiaturę. Nauka zdalna nie wymaga posiadania sprzętu o wysokich parametrach, dlatego nie ma potrzeby wydawać na ten zakup dużej kwoty. Warto wziąć także pod uwagę fakt, że sprzęt będzie użytkowany przez dziecko, a więc jego eksploatacja może być dużo bardziej inwazyjna.

Dodatkowe akcesoria do nauki zdalnej

Sam laptop do nauki zdalnej to za mało, aby dziecko mogło w sprawny sposób korzystać z wiedzy przekazywanej przez nauczycieli w sposób zdalny. Laptop do nauki zdalnej powinien mieć wbudowaną kamerkę. Jeśli takowej nie posiada, konieczne jest nabycie dodatkowego sprzętu w postaci dobrej jakości kamerki. Oprócz tego, warto do laptopa podłączyć słuchawki nauszne z dołączonym mikrofonem. Dzięki temu dziecko będzie wyraźniej słyszało nauczyciela, a nauczycielowi łatwiej będzie zrozumieć uczniów, którzy formułują swoje wypowiedzi przez mikrofon.

Ze względu na codzienną intensywną eksploatację zarówno samego laptopa, jak i dodatkowych akcesoriów, warto przed zakupem sprzętu rozejrzeć się także wśród ofert używanego sprzętu elektronicznego. Biorąc pod uwagę fakt, że codzienna i intensywna eksploatacja sprzętu doprowadza do jego szybszego zużycia, nie warto inwestować w drogie laptopy i akcesoria. Warto także pamiętać, że laptop wymaga odpowiedniego oprogramowania i programów do nauki, co jest dodatkową inwestycją.