mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

książki
Internet

Książki zagraniczne – czy warto kupować je w Polsce?

Chcesz przeczytać swoją ulubioną książkę w oryginale? A może nie została ona w ogóle wydana w Polsce? Zobacz, gdzie warto kupować książki zagraniczne!

Gdzie można dostać książki zagraniczne?

Książki zagraniczne, wydawane w innych językach, na przykład angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim czy ukraińskim, można obecnie zakupić w wielu sklepach działających stacjonarnie oraz tych online.

Obecnie książki zagraniczne można kupować najłatwiej w sklepach za granicą. Tam wybór jest najwyższy, a ceny najniższe. Nie każdy z nas ma jednak możliwość kupowania książek w innym kraju, na przykład podczas wycieczki. Wtedy nie oznacza to, że trzeba obejść się smakiem, ponieważ tego typu publikacje można łatwo zamawiać w internecie, z szybką dostawą do domu.

W takim przypadku wystarczy jedynie dostęp do internetu, aby kupić potrzebne książki, w które chce się wzbogacić swoją domową biblioteczkę.

Książki obcojęzyczne – kupować za granicą czy w Polsce?

Zagraniczne książki można kupić zarówno w sklepach online działających w innych krajach, jak i w Polsce, na przykład w księgarni matfel.pl. Gdzie warto zrobić zakupy?

Zakup książek zagranicznych w innym kraju

Atutem zagranicznych księgarni jest niska cena wyjściowa książki. Można więc kupić ją niedrogo, natomiast minusem jest w tym przypadku szeroka gama dodatkowych kosztów, jakie związane są z transakcją. Przede wszystkim trzeba pamiętać o przeliczeniu waluty oraz opłatach bankowych, gdy płacimy w obcej walucie. 

Również trzeba wtedy dodać do kosztów przesyłkę, która w przypadku zakupów zagranicznych będzie wyższa. 

Jeżeli zamierzamy zakupić przedmioty w sklepie poza granicami Unii Europejskiej, w takim przypadku musimy też liczyć się z dodatkowymi kosztami podatku VAT, ewentualnego cła.

Zakup książek zagranicznych w Polsce

Z drugiej strony do dyspozycji są księgarnie internetowe działające w Polsce, które prowadzą sprzedaż publikacji obcojęzycznych. Jedną z takich księgarni jest matfel.pl, gdzie można obecnie znaleźć szeroką gamę różnych książek z różnych krajów świata, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

W przypadku takich księgarni atutem jest przede wszystkim łatwy zakup, ponieważ można zrobić to w Polsce, bez korzystania ze specjalnych systemów płatności, konieczności posiadania karty płatniczej, która niekiedy jest wymagana w celu dokonania zapłaty za granicą.

Również nie pojawia się wtedy problem z przesyłką, ponieważ realizuje ją krajowa księgarnia. Warto jednak wskazać, że nie zawsze księgarnie mają wszystkie książki na stanie, dlatego czasami trzeba poczekać na ich sprowadzenie.

Trzeba również pamiętać o tym, że w przypadku zakupu książek zagranicznych w Polsce niekiedy ich ceny wyjściowe są wyższe. Natomiast można zaoszczędzić na wysyłce oraz na przeliczniku walut.

Gdy zatem poszukiwane są książki zagraniczne, warto na początku zajrzeć do polskich księgarni specjalizujących się w ich sprzedaży, na przykład do księgarni matfel.pl. Można wtedy bez problemów kupić w nich różne publikacje bez konieczności robienia tego za granicą!