mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

zdjęcia biznesowe
Internet

Zdjęcia biznesowe

Pisanie CV wymaga kreatywności i pomysłowości, aby przedstawić wszystkie swoje umiejętności a ewentualne wady przekuć w zalety. Do dokumentu dobrze jest dołączyć również profesjonalne zdjęcia biznesowe, dzięki czemu potencjalny pracownik błyskawicznie zyskuje w oczach przedsiębiorcy.
Oprócz klasycznego CV coraz częściej wymagany jest także list motywacyjny, który po krótce opisuje dlaczego dana osoba stara się o konkretne stanowisko. List motywacyjny powinien być krótki, ale treściwy.

Jak należy się przygotować?

Do rozmowy kwalifikacyjnej również należy się odpowiednio przygotować. Kluczowym elementem jest odpowiedni strój. Panowie powinni stawiać na eleganckie spodnie i marynarkę, a panie na spódnice i białą koszulę bądź sukienkę w stonowanym kolorze. Bardzo ważne jest aby nie przyjmować zamkniętej pozycji i nie zakładać rąk. Warto być otwartym, szczegółowo odpowiadać na zadawane pytania oraz pytać o wszystkie kluczowe kwestie, na przykład godziny pracy, obowiązki, przysługujące dni wolne bądź podstawowe wynagrodzenie.

Do czego mogą posłużyć nam profesjonalne zdjęcia biznesowe?

Oto 5 najbardziej oczywistych zastosowań.

  1. Profesjonalne zdjęcie biznesowe do CV – jeśli kiedykolwiek szukałeś pracy, prawdopodobnie przynajmniej raz stworzyłeś CV. To najważniejszy dokument podczas pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Dobrze przygotowane CV jest naszą wizytówką, a jego rolą jest jak najlepsze reprezentowanie naszej pozycji zawodowej  i zapewnienie nam awansu do kolejnego etapu rekrutacji, takiego jak:  Spotkanie/wywiad. Dlatego bardzo ważne jest, aby Twoje CV było profesjonalne, łatwe w czytaniu i zawierało profesjonalne zdjęcie biznesowe. Stworzone w ten sposób CV poprawia nasz wizerunek zawodowy  i zwiększa nasze szanse w procesie rekrutacji.
  2. Social media. Profesjonalne zdjęcie profilowe na Linkedin, Facebook, Tweeter, Instagram.         Linkedin jest obecnie największą na świecie profesjonalną siecią. W Polsce istnieje 3 miliony profili zawodowych i liczba ta stale rośnie. Według  marketingdlaludzi.pl jest to główne źródło wymiany profesjonalnych treści i generowania leadów B2B. Jest to także niezbędne narzędzie dla rekruterów. Podobnie wygląda sytuacja na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Niezależnie od tego, którą platformę mediów społecznościowych wybierzesz, Twój profil powinien zawierać dobre zdjęcie.
  3. Komunikatory, stopki e-mail -czyli sposób na nieanonimową formę kontaktu – czy nam się to podoba, czy nie, świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej cyfrowy i coraz bardziej odległy. Niedawne blokady i pandemia Covid-19  przyspieszyły te zmiany. Aby połączyć się z innymi, korzystamy z poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych, wideokonferencji i wielu innych form substytutów kontaktu twarzą w twarz. Używanie zdjęć biznesowych w stopkach e-maili i wiadomościach błyskawicznych może przybliżyć Cię cyfrowo i uprzyjemnić komunikację. Kiedy jego zdjęcie z Messengera nas „widzi”, znacznie łatwiej jest założyć, że po drugiej stronie ekranu znajduje się prawdziwy, żywy człowiek, a nie jakiś anonimowy przypadkowy awatar.
  4. Fotografia biznesowa i wizerunkowa na stronę internetową/www – wiele osób prowadzi własną działalność gospodarczą. Są to przedstawiciele wolnego zawodu, freelancerzy, rzemieślnicy, usługodawcy itp. W dzisiejszych czasach trudno znaleźć  osobę, która  nie istnieje w Internecie jako ona sama. Za pośrednictwem własnej strony internetowej. Jeśli więc masz własną stronę internetową i Twój biznes jest z Tobą ściśle powiązany, czas wyjść z cienia i przedstawić się swoim przyszłym i obecnym klientom. Obecnie Internet jest pełen niemal identycznych stron internetowych, często pozbawionych treści. Wystarczy zaprezentować się jako lepszy od konkurencji. Jeśli przyjrzymy się zachowaniom konsumentów, okaże się, że bezpośredni kontakt  z konkretną osobą jest postrzegany znacznie korzystniej i budzi  większe zaufanie.
  5. Zdjęcia biznesowe do artykułów, publikacji, wywiadów – możliwość pojawienia się w magazynach, gazetach i portalach branżowych, wygłaszania oświadczeń eksperckich i udzielania wywiadów to świetny sposób na wzmocnienie swojej marki osobistej i pokazanie się jako eksperta w swojej dziedzinie. Odpowiednio dobrane profesjonalne zdjęcia biznesowe i zdjęcia wizerunkowe wzmacniają Twój przekaz i dodają dodatkowej wiarygodności naszej pozycji zawodowej. O wiele lepiej jest mieć własną bazę profesjonalnych zdjęć, niż mieć je u redaktora artykułu (gazety). Nie ulega jednak wątpliwości, że w publikacjach należy za wszelką cenę unikać zdjęć prywatnych, amatorskich i nieudanych. W takich przypadkach najlepiej w ogóle nie dołączać żadnych zdjęć.

Podsumowanie

Fotografia biznesowa staje się coraz bardziej popularna. Jeszcze nie tak dawno profesjonalna fotografia biznesowa była zarezerwowana dla  dużych firm i menedżerów dużych firm. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Dostępność profesjonalnego biznesu i obrazowania sprawia, że ​​każdy może z tego skorzystać.