mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

aktualizacja androida
GSM

Aktualizacja androida – czynność, którą warto przeprowadzać!

Niedawno użytkownicy smartfonów na całym świecie borykali się z pewnym poważnym problemem. Nie mogli uruchamiać większości aplikacji, ponieważ pojawiała się informacja o awarii. Kiedy okazało się, że winny jest system, niektórzy chcieli już oddawać swoje sprzęty do naprawy. Na szczęście był inny sposób, aby naprawić telefon. Pomogła bowiem sama aktualizacja androida. Właśnie o niej opowiemy w niniejszym artykule.

Co to jest aktualizacja i na czym polega?

Urządzenia mobilne będą poprawnie działać, jeżeli zostaną odpowiednio zaprogramowane. Najważniejszy jest oczywiście system operacyjny (najczęściej mamy do czynienia z Androidem oraz iOS w przypadku iPhone’ów), ale bez różnych aplikacji także niemożliwe będzie korzystanie z wielu funkcji. Jednak, aby cieszyć się z bardziej stabilnego systemu oraz dodatkowych opcji zainstalowanych programów, warto co jakiś czas pobierać ich nowe wersje. Na tym polega darmowa aktualizacja. Zdarza się, że cała czynność trwa dość długo (do kilkudziesięciu minut), ale warto być cierpliwym. Jak wspomnieliśmy we wstępie, przydaje się ona w najbardziej awaryjnych sytuacjach.

Aktualizacja androida – zalety

Nie wystarczy jednak, że przeprowadzimy ją jeden raz. Pamiętajmy, że aktualizacja powinna odbywać się regularnie. Wtedy urządzenie będzie działać sprawniej, szybciej i znacznie wydajniej. Co więcej, okaże się łatwiejsze i wygodniejsze w obsłudze. Po uaktualnieniu oprogramowania zauważymy również pewne zmiany wizualne – zmodyfikowane czcionki, bardziej atrakcyjne animacje itd. To oczywiście nie wszystkie korzyści wynikające z przeprowadzania aktualizacji. Okazuje się, że zwiększymy także bezpieczeństwo smartfona. Będzie on skuteczniej chroniony w sieci i lepiej przez nas kontrolowany. Dlatego właśnie wszelkie poprawki mniejszych oraz większych błędów są tak ważne. Dzięki nim unikniemy różnych zagrożeń, a sprzęt nie odmówi posłuszeństwa.

Aktualizacja tylko przez Wi-Fi

Uwaga! Na koniec należy wiedzieć o czymś ważnym. Aktualizacja androida, a także wybranych aplikacji musi być dokonywana tylko wtedy, jeżeli połączymy się z siecią Wi-Fi. Dlaczego? Internet mobilny ma bowiem swoje limity, w związku z czym możemy być niestety obarczeni dodatkowymi opłatami. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku systemu, którego nowa wersja może zajmować nawet kilkaset megabajtów albo kilka gigabajtów. Nie zapominajmy również o maksymalnym podładowaniu smartfona. Jeżeli bateria się wyczerpie, to wówczas aktualizacja zostanie przerwana.