mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

aplikacje na telefon
Smartfon

Przydatne aplikacje na telefon

Nowoczesne telefony komórkowe to nie tylko możliwość dzwonienia czy też wysyłania wiadomości tekstowych, ani dostęp do internetu, lecz przede wszystkim opcja instalowania na nich aplikacji. Jest to bardzo interesujące, ponieważ powoduje znaczne poszerzenie możliwości danego urządzenia. Warto więc wiedzieć, jakie konkretnie aplikacje na telefon warto mieć i do czego się one mogą na co dzień przydać.

Nawigacja satelitarna

Zdecydowanie jedną z najpraktyczniejszych aplikacji na telefon jest nawigacja satelitarna. Jeszcze do niedawna nawigację występowały w postaci oddzielnych urządzeń, które nie tylko były drogie i duże, lecz również nie mogły być wykorzystywane poza samochodem. Dziś jednak aplikacja na telefon daje możliwość wygodnego korzystania z GPS. Co bardzo ważne, nie tylko w aucie, lecz również pieszo lub na rowerze.

Przeglądarka internetowa

Dostęp do internetu to jedno, lecz aplikacja, która umożliwia jego przeglądanie to drugie. Warto dobrze poznać dostępne na rynku przeglądarki internetowe i wybrać tę najlepszą, której najwygodniej będzie się używało. Poleca się wybranie np. takiego modelu, który oszczędne podochodzi do wykorzystywanej pamięci telefonu, a także posiada np. blokadę reklam, dzięki czemu z sieci korzysta się zwyczajnie wygodniej.

Aplikacja do notowania

Od dawna już nikt nie chodzi z notesem czy też nawet zeszytem i nie notuje potrzebnych w danej chwili informacji. Nie oznacza to jednak wcale tego, że nie jest to potrzebne. Warto wyposażyć się w aplikacje notatnik na telefonie, co pozwoli zapisywać, chociażby takie sprawy, jak listę zakupów, czy też najbliższą wizytę lekarską. Jest to jedna z bardziej praktycznych aplikacji na telefon, która z pewnością każdego dnia będzie intensywnie wykorzystywana.

Menedżer wydatków

Z pewnością niejedna osoba spotkała się u siebie z problemem nadmiernie wydawanych pieniędzy. Teoretycznie dostaje się dość dużą wypłatę, a mimo wszystko nie udaje się nic z niej zaoszczędzić. Pomocna w tym może być specjalna aplikacja monitorująca wydatki, która będzie w stanie wykazać, na co konkretnie wdaje się za dużo i na czym można by nieco zaoszczędzić. Bardzo przydatna dla tych osób, którym pieniądze przelatują pomiędzy palcami.

Odtwarzacz muzyki

Nowoczesny telefon dzięki swojej dość dużej pamięci jest w stanie przechowywać np. pliki muzyczne. Dobrym pomysłem jest więc zainstalowanie na niego aplikacji umożliwiającej odtwarzanie takich plików, dzięki czemu będzie można słuchać ulubionych utworów w drodze do pracy, podczas jazdy na rowerze, czy też w trakcie biegania. Niezwykle przydatna rzecz dla melomanów i nie tylko.