mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

jak odblokować telefon
Smartfon

Jak odblokować telefon – sprawdzone metody

Żyjemy w czasach, w których duże znaczenie mają hasła, cyfry, znaki itd. Nie każdy jednak jest w stanie zapamiętać takie informacje, jak: data imienin bliskich osób czy numer telefonu. Co więcej, wiele osób ma też problem z PINem. Niby to tylko ciąg kilku cyfr, ale zdarza się, że nawet młodzi ludzi zapomną, jak on wygląda. Wtedy mogą pojawić się problemy z uruchomieniem urządzenia mobilnego, które przy trzeciej próbie wpisania niepoprawnych liczb, zostanie zablokowany. Na szczęście są sposoby na to, jak odblokować telefon.

Nie tylko PIN

PIN to specjalny kod, który służy do zabezpieczenia telefonu, gdy wpadnie on w niepowołane ręce. Dzięki niemu nie ma możliwości włączenia urządzenia. Do niedawna była to jedyna metoda, ale dzisiaj można zablokować dostęp, a następnie odzyskać go także za pomocą innych rozwiązań. Wśród nich jest inteligentne rozpoznawanie twarzy, skanowanie odcisku palca czy narysowanie odpowiedniego wzoru na ekranie. Gorzej, jeśli powyższe metody nie spełnią swojej funkcji. Szczególnie dzieje się to wówczas, gdy wyleci nam z głowy wymyślony wzór, a opcja z czytnikiem palców ulegnie awarii. Ktoś powie, że wtedy wystarczy wprowadzić PIN i po problemie. Jednak panika zaczyna się, kiedy nawet zapomnimy ten kod.

Odblokowanie telefonu – porady

Jak odblokować telefon, gdy stracimy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli z niego korzystać? Spokojnie, bez paniki. Istnieją pewne działania. Spróbujmy np. przywrócić urządzenie mobilne do ustawień fabrycznych. Jednak ten sposób to ostateczność (utracimy przy okazji wszystkie ważne dane), dlatego warto przetestować inne metody. Warto chociażby zalogować się na stronie https://myaccount.google.com, gdzie mamy konto Google. Tam resetujemy blokadę i ustawiamy hasło tymczasowe. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie użycie specjalnej, profesjonalnej i łatwej w obsłudze aplikacji o nazwie Dr.fone. Pomoże nam ona uruchomić smartfon. Jak? Musimy najpierw ją pobrać, a później zainstalować na komputerze albo laptopie. Zajmuje to chwilę czasu. Następnie podłączamy telefon przy pomocy kabla USB i włączamy program. Szukamy naszego modelu z dostępnej listy i klikamy w tryb Recovery. Na koniec cierpliwie czekamy. Kiedy upłynie kilka minut, sprzęt zostanie bez problemu odblokowany.

Uwaga! W przypadku, gdy darmowe, przedstawione w tym tekście, sposoby nie zdadzą jednak swojego egzaminu, wtedy nie pozostaje nam już nic innego, jak oddanie urządzenia do serwisu. Doświadczeni pracownicy mają bowiem dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi.