mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

jak zablokować numer
Smartfon

Kiedy i jak zablokować numer?

Reklama jest podstawą dla sukcesu każdej firmy. Jednakże nie każda forma reklamy jest czymś, co wywołuje pozytywne emocje wśród odbiorców. Niektóre reklamy są po prostu męczące i niepotrzebnie dręczą, bardziej zniechęcając niż zachęcając do korzystania z poszczególnych usług czy też kupowania niektórych produktów. A taką formą reklamy na pewno jest marketing telefoniczny.

Kiedy zablokować numer?

Marketing telefoniczny może być bardzo skuteczną formą promocji. Jednakże znacznie częściej jest kojarzony z natarczywymi telefonami, które szybko niszczą jakąkolwiek efektywność takiej reklamy. W wielu przypadkach dopóki ktoś nie odbierze i stanowczo nie odmówi chęci współpracy, to próby kontaktu będą ponawiane nawet przez parę tygodni, po parę razy dziennie.
Jednakże nadgorliwi marketingowcy to nie jedyna grupa, która stoi za problemem natarczywych telefonów. Z wielu powodów ktoś może po prostu unikać kontaktu z wybranymi osobami. Kiedy konsekwentne ignorowanie telefonów nie działa, warto jest zastanowić się nad lepszym sposobem na walkę z natrętem. A nie ma tak naprawdę bardziej skutecznej opcji niż zablokowanie numeru.
Problemem może jednak być ze znalezienie tego jak zablokować numer. Na szczęście nie brakuje na to rozwiązań, począwszy od specjalnych aplikacji na smartfona, a skończywszy na korzystaniu z wbudowanych opcji w komórce.

Jak zablokować numer?

Blokowanie numeru na komórce zależy od tego, jakim telefonem ktoś się posługuje. Jako że na rynku najbardziej powszechnie dostępne są smartfony z Androidem, to właśnie na nich najlepiej jest się skupić gdy ktoś szuka jak zablokować numer.
Większość telefonów z Androidem bardzo ułatwia blokowanie wybranych numerów telefonicznych. Wystarczy tak naprawdę kliknąć na historię połączeń, wybrać dręczący numer telefonu, a potem przejrzeć listę dostępnych opcji. Wśród nich jeden na pewno powinien dotyczyć blokowania numeru. Często po kliknięciu na ten przycisk, pojawiają się dwie opcje. Jedna dotyczy blokowania tylko połączeń telefonicznych, druga zaś umożliwia zablokowanie wiadomości tekstowych. Ten ciągu czynności wygląda praktycznie identycznie, bez względu na to z jakim konkretnym modelem telefonu ma się do czynienia. Jak zatem widać, blokowanie niechcianych połączeń telefonicznych jest niezwykle proste. Bez względu na to czy ktoś dobrze zna się na obsłudze swojego smartfona czy też nie, na pewno poradzi sobie z tym zadaniem. A potem pozostaje już tylko cieszyć się spokojem, którego nie psują natarczywe telefony.