mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

akcesoria do laptopa
Komputer

Przydatne akcesoria do laptopa. Co warto kupić?

Za pomocą odpowiednich akcesoriów korzystanie z laptopa będzie jeszcze wygodniejsze. W sklepach z elektroniką czeka szeroka gama produktów. Co dokupić do swojego laptopa? Sprawdź polecane akcesoria!

Myszka do laptopa

Chociaż laptopy wyposażane są w touchpad, to jednak warto zdecydować się na dokupienie myszki. Razem z nią korzystanie z internetu, programów, granie w gry komputerowe będzie bardziej swobodne.

Jaką myszkę kupić do laptopa? Najlepiej dopasować ją do swoich potrzeb, na przykład dla osób często podróżujących sprawdzi się mała myszka, natomiast dla graczy myszka gamingowa. Aby korzystanie z myszki do laptopa było wygodniejsze, warto wybrać model bezprzewodowy.

Etui, torba lub plecak na laptopa

Aby zabezpieczyć komputer przenośny przed uszkodzeniem w trakcie podróży, warto zdecydować się na dokupienie do niego dopasowanego pokrowca do jego przechowywania. Poprzez specjalne pianki oraz dodatkowe usztywnienia ochroni on urządzenie przed zniszczeniem, zabrudzeniem.

Do wyboru są różne rodzaje produktów ochronnych na laptopy:
– etui w kształcie koperty – zajmuje najmniej miejsca,
– torba na laptopa – zawiera dodatkowe przegrody,
– plecak na laptopa – dla osób doceniających wygodę.

Słuchawki do laptopa

Za pomocą słuchawek można wygodniej słuchać muzyki, grać w gry komputerowe lub prowadzić konwersacje przez komunikatory internetowe. Jako akcesoria do laptopa można wybrać słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Przed ich zakupem należy sprawdzić rodzaj złącza słuchawkowego w laptopie.

Do wyboru są różne typy słuchawek do laptopów:
– słuchawki dokanałowe – mają małe wymiary i świetnie sprawdzają się na wyjazdy,
– słuchawki wokółuszne – są wygodniejsze i dają lepszą ochronę przed zewnętrznymi dźwiękami.

Podkładka chłodząca pod laptopa

Nieco większy wydatek to podkładka chłodząca do laptopa. Podczas korzystania z wymagającego oprogramowania, gier laptop może się nagrzewać, co może przyczyniać się do uszkodzenia jego podzespołów. Poprzez zastosowanie podkładki chłodzącej można zredukować temperaturę urządzenia i korzystać z niego komfortowo.

Podkładki chłodzące wyposażone są we wiatraczki, które pomagają w odprowadzaniu nagrzanego powietrza. Podkładka jest najczęściej zasilana przez port USB w laptopie.

Stacja dokująca do laptopa

Pozwala na poszerzenie funkcjonalności komputera i może służyć jako dodatkowy akumulator. Takie akcesoria do laptopa sprawdzają się zwłaszcza w pracy.

W stacjach dokujących umieszczane są różne porty, w tym USB, USB-C, HDMI, DisplayPort, RJ-45 LAN. Stacja może służyć również jako podkładka pod laptopa.