mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

branża it zawody
IT

Branża IT zawody świetnie płatne

Kariera w IT wydaje się świetnym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy. Trzeba jednak posiadać sporą wiedzę i umiejętności. Nie jest to praca dla każdego.

Studia czy kursy?

Karierę w IT można rozpocząć na różne sposoby. Część pracowników ukończyła studia informatyczne. Jednak taki kierunek to wiele przedmiotów teoretycznych, co nie do końca pozwala studentowi skupić się na praktyce. Dlatego warto rozważyć też inną drogę i poszukać specjalistycznych kursów na przykład z programowania. Programowanie jest ostatnio bardzo modne, nawet wielu humanistów decyduje się na rozpoczęcie nauki. Programista może zarobić naprawdę dobre pieniądze, a do tego jest rozchwytywany przez pracodawców.

Gdzie szukać pracy w IT?

Poszukiwanie pracy w IT można rozpocząć na wiele sposobów. W praktyce okaże się, który z nich jest najlepszy i przyniesie wymarzoną pracę i dobre wynagrodzenie. Warto udzielać się na specjalistycznych grupach na portalach społecznościowych, można także zapytać swoich kolegów pracujących w firmach IT, czy przypadkiem nie pojawiła się tam dobra oferta pracy. Dzisiaj rekomendacje i zdobywanie pracy z polecenia są bardzo mile widziane. Kiedyś było zdecydowanie inaczej. Także portale takie jak Linkedin pomogą w zdobyciu dobrej pracy. Rekruterzy bardzo chętnie udzielają się w internecie i właśnie w sieci poszukują nowych pracowników. Dlatego warto być aktywnym na wielu platformach.

Znakomicie płatne zawody

Branża IT zawody to nie tylko programista. O programistach mówi się najwięcej, jednak branża IT ma miejsce także na przykład dla testerów, a także dla osób skupiających się na kwestiach bezpieczeństwa w Internecie. Zapewnienie bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej to dzisiaj podstawa, aby ludzie dalej mogli robić przelewy przez internet, a także żeby bezpieczeństwo wielu transakcji i firm nie było zagrożone. Świetnym zawodem jest także osoba tworząca dokumentację techniczną. W takiej pracy świetnie sprawdzą się humaniści, którzy znakomicie posługują się słowem pisanym. Wiele osób zaczynało swoją karierę od copywritingu, a później płynnie przeszli do pisania dokumentacji technicznej.

Praca w branży IT jest dość specyficzna, wymaga nieustannego rozwoju, pogłębiania swojej wiedzy, ponieważ absolutnie nie można zostać w tyle. Trzeba ciągle być na bieżąco z nowinkami technicznymi. Na pewno osoby z umiejętnościami analitycznymi będą bardzo zadowolone z pracy w IT. Już na niskich stanowiskach pensje są bardzo dobre i wynoszą znacznie więcej niż średnia krajowa.