mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

cv programisty
IT

Jak powinno wyglądać CV programisty?

Swoje CV, informatyk, powinien dobrze przygotować. Dzięki temu można zwiększyć szansę na znalezienie dobrej pracy. Warto dowiedzieć się, jak powinno wyglądać dobrej jakości CV programisty. Istnieją sprawdzone metody na to.

CV informatyk – postaw na dobrą jakość!

Warto zaznaczyć, że CV programisty powinno być tak dobre, jak napisany przez niego kod. Powinna to być absolutna podstawa. Okazuje się, że błędy w kodzie nierzadko powodują nieodpowiednie działanie serwisów, aplikacji, a także stron. Często powodują również ich niedostępność. Analogia powinna być w CV. Wszelkie błędy mogą skutkować jego odrzuceniem. Warto wiedzieć o tym, że przeciętny rekruter ma do przejrzenia bardzo dużo życiorysów. Niestety tylko sporadycznie przeczyta je w całości. Przeważnie taka osoba spogląda tylko na najistotniejsze dla siebie elementy. Warto dowiedzieć się, jakie są najważniejsze. W przypadku, kiedy będą zgodne z oczekiwaniami osoby rekrutującej pracowników, wtedy poświęci on konkretnemu dokumentowi więcej czasu.

Najistotniejszym zadaniem programisty czy informatyka jest jak najszybciej skupić uwagę rekrutera. Żeby skutecznie zwiększyć swe szanse na sukces, najlepiej skorzystać z kilku najważniejszych wskazówek. Mowa tutaj na przykład o wykazaniu się dokładnością. W czasie pisania CV najlepiej jest zadbać o jego poprawność. Przede wszystkim taki dokument powinien być bezbłędnie napisane, a dodatkowo zgodny z bieżącymi trendami. Powinna to być podstawa dla każdego programisty czy informatyka. Dzięki temu szanse na znalezienie dobrej pracy zostają zwiększone. CV powinno być prawdziwą wizytówką i stanowić dla rekrutra bardzo cenne źródło wiedzy na temat konkretnego informatyka czy programisty.

Zobacz także: https://mlodyhaker.pl/gdzie-studiowac-informatyke-aby-szybko-znalezc-dobrze-platna-prace/

CV programisty

W CV programisty czy informatyka powinny znaleźć się dane osobowe, podsumowanie zawodowe, historia zatrudnienia, a ponadto opis umiejętności. Do tego trzeba doliczyć informacje dotyczące wykształcenia, a także krótki opis zainteresowań. Nie można też zapomnieć o dodaniu klauzuli zgodny na przetwarzanie danych osobowych. Na samej górze takiego dokumentu powinny znajdować się dane osobowe. W takiej sekcji informatyk powinien wpisać imię oraz nazwisko, stanowisko, numer telefonu, adres poczty mailowej, a także link do profilu LinkedIn. Trzeba też dodać adres repozytorium w GitHub.

CV informatyka

Żeby CV informatyka było zachęcające, warto dodać do niego krótkie podsumowanie zawodowe. Pierwsza sekcja, która jest odczytywana przez rekrutera, to przede wszystkim podsumowanie zawodowe. Jest to miejsce, które zależnie od układu takiego dokumentu, jest już pod danymi osobowymi bądź tuż obok nich, o czym każdy powinien pamiętać. Dzięki takiemu elementowi ma się okazje do przedstawienia, a ponadto przybliżenia paru zdań swojej sylwetki. Najlepiej napisać, jaki się ma staż, kim się jest, a ponadto, jakie się ma umiejętności zawodowe. Warto dodać do tego cel zawodowy. Okazuje się, że optymalnie jest dodać pięć zdań. Jest to najlepsza długość w tej kwestii. Dobrze zrobione CV informatyka z pewnością zostanie docenione.

CV: informatyk/programista – aplikacja poza RP

Nie tylko w Polsce jest duże zapotrzebowanie na informatyków i programistów. Ludzi z tej branży brakuje na całym świecie. Ważne, podczas aplikacji na stanowiska zagraniczne jest to, aby dostosować się do zasad w obowiązującym państwie dotyczących CV.

Wysyłając swoje CV w języku angielskim pamiętaj o takich czynnościach jak:

  • Umieść na początku CV podsumowanie zawodowe. Jest to bardzo ważny element, o którym nie można zapomnieć.
  • W swoim CV nie umieszczaj swojego zdjęcia, miejsca urodzenia, płci oraz stanu cywilnego. W ten sposób zachodni pracodawcy unikają dyskryminacji ze względu na wymienione elementy.
  • Aplikując do brytyjskiej lub amerykańskiej firmy pamiętaj, aby w załączniku zamieścić referencje z poprzednich stanowisk, jeśli takie miałeś.
  • Pamiętaj, aby opisać poprzednie stanowiska swojej pracy oraz podać opis byłych firm, których byłeś pracownikiem.
  • Dodaj klauzulę RODO, która jest zgodna z unijnymi przepisami RODO.

Zobacz także: https://mlodyhaker.pl/prezent-dla-programisty/