mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

gdzie studiować informatykę
IT

Gdzie studiować informatykę aby szybko znaleźć dobrze płatną pracę?

W Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów IT, dlatego też tym bardziej warto kształcić się właśnie w tym kierunku. Dobry grafik, programista albo informatyk, może liczyć na wysokie zarobki nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Kluczem do sukcesu jest oczywiście zdobycie odpowiednich umiejętności praktycznych i teoretycznych, a w zadaniu tym pomóc mogą dobre studia.

Gdzie studiować informatykę?

W Polsce nie brakuje oczywiście uczelni, które kształcą na kierunkach związanych z branżą IT. Do wyboru są nie tylko studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Coraz większą popularność zdobywają również studia jednolite magisterskie, które trwają od 3 do 4 lat. Studia jednolite kończą się oczywiście uzyskaniem dyplomu inżyniera albo magistra. Dla informatyków najlepszym wyborem są uczelnie publiczne w Warszawie. W stolicy najłatwiej będzie zdobyć ciekawe praktyki i pierwszą pracę. Godny polecenia jest między innymi Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska albo Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Coraz większą popularność zdobywa Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Nie można zapominać także o licznych szkołach niepublicznych, które mogą pochwalić się bardzo ciekawym programem nauczania.

Co warto wiedzieć o studiowaniu informatyki?

Specyfika studiów informatycznych w dużym stopniu zależy od wyboru specjalności oraz ścieżki kształcenia. Pamiętać należy o tym, że branża IT jest bardzo rozbudowana, dlatego też już na starcie warto wybrać odpowiedni kierunek. Przy procesie rekrutacyjnym większość szkół wymaga zaliczenia odpowiednich przedmiotów maturalnych. Pod uwagę najczęściej brany jest język polski, matematyka, języki obce, fizyka, chemia i oczywiście informatyka. Wymienione przedmioty najlepiej zaliczyć z wysokim procentem na poziomie rozszerzonym, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dostać się do upragnionej szkoły. Każda uczelnia ma nieco inne wymagania rekrutacyjne, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Kariera w IT

W Polsce największe zapotrzebowanie jest na grafików komputerowych, programistów popularnych języków skryptowych i programistów baz danych. Najpopularniejszą profesją programistyczną jest oczywiście web development. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalistach, którzy zajmują się tworzeniem stron i rozbudowanych systemów internetowych. Coraz większe jest także zapotrzebowanie na doświadczonych analityków IT, czy też na specjalistów od inżynierii oprogramowania. Nie można zapominać również o administratorach sieci komputerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *