mlodyhaker.pl

mlodyhaker – komputery, it, internet

gdzie studiować informatykę
IT

Gdzie studiować informatykę aby szybko znaleźć dobrze płatną pracę?

W Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów IT, dlatego też tym bardziej warto kształcić się właśnie w tym kierunku. Dobry grafik, programista albo informatyk, może liczyć na wysokie zarobki nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Kluczem do sukcesu jest oczywiście zdobycie odpowiednich umiejętności praktycznych i teoretycznych, a w zadaniu tym pomóc mogą dobre studia. Dowiedz się, gdzie studiować informatykę i rozpocznij swoją świetlaną przyszłość zawodową.

Gdzie studiować informatykę?

W Polsce nie brakuje oczywiście uczelni, które kształcą na kierunkach związanych z branżą IT. Do wyboru są nie tylko studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Coraz większą popularność zdobywają również studia jednolite magisterskie, które trwają od 3 do 4 lat. Studia jednolite kończą się oczywiście uzyskaniem dyplomu inżyniera albo magistra. Dla informatyków najlepszym wyborem są uczelnie publiczne w Warszawie. W stolicy najłatwiej będzie zdobyć ciekawe praktyki i pierwszą pracę. Godny polecenia jest między innymi Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska albo Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Coraz większą popularność zdobywa Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Nie można zapominać także o licznych szkołach niepublicznych, które mogą pochwalić się bardzo ciekawym programem nauczania.

Zobacz także: https://mlodyhaker.pl/jak-powinno-wygladac-cv-programisty/

Co warto wiedzieć o studiowaniu informatyki?

Specyfika studiów informatycznych w dużym stopniu zależy od wyboru specjalności oraz ścieżki kształcenia. Pamiętać należy o tym, że branża IT jest bardzo rozbudowana, dlatego też już na starcie warto wybrać odpowiedni kierunek.

czy warto studiować informatykę - programowanie

Przy procesie rekrutacyjnym większość szkół wymaga zaliczenia odpowiednich przedmiotów maturalnych. Pod uwagę najczęściej brany jest język polski, matematyka, języki obce, fizyka, chemia i oczywiście informatyka. Wymienione przedmioty najlepiej zaliczyć z wysokim procentem na poziomie rozszerzonym, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dostać się do upragnionej szkoły. Każda uczelnia ma nieco inne wymagania rekrutacyjne, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Kariera w IT

W Polsce największe zapotrzebowanie jest na grafików komputerowych, programistów popularnych języków skryptowych i programistów baz danych. Najpopularniejszą profesją programistyczną jest oczywiście web development. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalistach, którzy zajmują się tworzeniem stron i rozbudowanych systemów internetowych. Coraz większe jest także zapotrzebowanie na doświadczonych analityków IT, czy też na specjalistów od inżynierii oprogramowania. Nie można zapominać również o administratorach sieci komputerowych.